Stacja Robocza

w postaci stanowiska komputerowego z dużym monitorem ułatwia obsługę systemu. Funkcję stacji roboczej może pełnić również tablet lub telefon...

Czytnik kodów QR

dołączony przewodowo lub bezprzewodowo (Bluetooth) do stacji roboczej. Czytnikiem kodów może być również kamera w telefonie lub tablecie...

Zobacz jak działa nasz system w praktyce

Aby rozpocząć pracę w naszym systemie musisz się zalogować, dodać firmę i utworzyć konta użytkowników.

W dalszej pracy wspomaga Cię nasz serwis a cały proces sprowadza się do kilku prostych kroków:

01

ZDEFINIUJ z jakich elementów składa się twój produkt i wprowadź elementy listy  kontrolnej produktu zawierającej drobne składniki oraz czynności które należy wykonać w trakcie kompletacji (np. pomiary, testy itp). Dzięki liście kontrolnej osoba odpowiedzialna za montaż, testy oraz kompletację produktu nie zapomni o żadnym składniku lub czynności które są niezbędne do prawidłowej produkcji i przygotowania do wysyłki.

02

OZNAKUJ wytworzone elementy składowe produktu za pomocą naklejki z unikalnym kodem QR. Kody nie muszą być drukowane w chwili znakowania dlatego nie  potrzebujesz drukarki etykiet. Gotowe naklejki zawierające zestaw niepowtarzalnych kodów QR otrzymasz wraz z założeniem konta w serwisie. Możliwe jest również pobranie plików PDF z zestawami kodów QR do znakowania. Jest to przydatne kiedy chcesz zastosować naklejki o specjalnych własnościach (np. odporne na wysoką temperaturę).

03

DODAJ DO BAZY DANYCH serwisu wytworzone moduły i elementy. Dodanie do bazy polega na odczycie kodu QR naklejonego na oznakowany w ten sposób moduł składowy. Po odczycie kodu QR wybierzesz konkretny typ elementu który został wcześniej zdefiniowany. Od tego momentu system wie i pamięta co kryje się pod danym, unikalnym kodem QR.

04

DODAJ ZAMÓWIENIE od klienta do systemu. Określ które produktu i w jakich ilościach powinny zostać wyprodukowane i przygotowane do wysyłki.

05

SKOMPLETUJ zamówienie przez złożenie produktów ze zdefiniowanych składników w ilości przewidzianej w zamówieniu. W trakcie tego etapu odczytujesz kody QR  naniesione na poszczególne elementy składowe produktu. Dzięki temu serwis pilnuje aby do danego produktu trafiły tylko właściwe elementy składowe. Serwis pozwoli skompletować produkt finalny tylko z właściwych elementów składowych  i po zakończeniu wszystkich zdefiniowanych procedur i czynności montażowych.

Wysyłka do klienta

SKIERUJ użytkownika końcowego twojego produktu do dowolnej strony internetowej związanej z produktem. Odczytując dowolny kod QR z twojego produktu za pomocą smartfona otrzymujesz link prowadzący do strony www wskazanej w definicji produktu. Dzięki tej funkcji możesz udostępnić użytkownikowi twojego produktu informacje powiązane z tym urządzeniem np.: instrukcje obsługi, filmy instruktażowe, informacje o promocjach itp.

06

WSPOMAGAJ SERWIS produktu wykorzystując nasz system. flowPIN pozwala na obsługę zgłoszenia gwarancyjnego produktu umożliwiając zapis informacji o stanie produktu przekazanego i opuszczającego serwis. Informację są skojarzone z konkretnym egzemplarzem produktu który podlega reklamacji lub zgłoszeniu pogwarancyjnym  i są dostępne przy każdym następnym zdarzeniu serwisowym.

07

flowPIN w akcji – zastosowanie w produkcji

Film prezentuje zastosowanie systemu flowPIN w firmie produkcyjnej. Znakowanie, automatyzacja procesów, kontrola kompletacji i wysyłki towarów, obsługa zgłoszeń serwisowych to tylko niektóre z korzyści wdrożenia systemu.

flowPIN Sp. z o.o.

ul. 3 maja 5 | 32-400 Myślenice

office@flowpin.net

Skontaktuj się